STUDENTSKÝ MAJÁLES BUDE LETOS MEZINÁRODNÍ. DĚKUJEME NORSKÝM FONDŮM

Studentství, stejně jako umění neznají hranic a takový by podle nás měl být i Studentský Majáles, otevřený široké veřejnosti, rozmanitým myšlenkám i uměleckým stylům. Díky finanční podpoře Fondu pro bilaterální spolupráci na národní úrovni v rámci EHP a Norských fondů 2009 – 2014 tuto naši vizi můžeme dál rozvíjet a přivítat letos zahraniční hosty. 1. května se vám na Ovocném trhu představí norská studentská indie folková skupina Thank You, Yes Please.

Proč právě norští interpreti? Kvalitní kultura vzniká i jinde než v anglosaském prostředí, bohužel se jí u nás nedostává tolik prostoru, kolik by si zasloužila, což bychom chtěli změnit. A proč zrovna Thank You, Yes Please? Kromě hudebního zážitku chceme do našeho prostředí přinést i zkušenosti z jiného vzdělávacího systému a nabídnout vám prostor pro diskuzi s členy kapely o tomto i dalších tématech, která vás budou zajímat. Považujeme za stejně důležité ukázat nezávislou studentskou tvorbu i pohledy na studentství s mezinárodním přesahem.

Uvědomujeme si, že Praha, dějiště mnoha kulturních událostí včetně Studentského Majálesu, se může z mnoha důvodů stát kulturní bublinou, zatímco obyvatelé menších měst takové možnosti kulturního vyžití mnohdy nemají. Autentická studentská činnost je navíc často omezena na univerzitní města. Z prostředků Norských fondů bychom proto chtěli podpořit kulturní vyžití i v dalším místě České republiky, konkrétně v moravském městě Slavičín. Pobyt členů Thank You, Yes Please jsme tedy prodloužili a jejich česká koncertní premiéra se odehraje už 30. dubna právě tam. Koncertu bude předcházet workshop formou tzv. world café, který bude věnován hudbě, folkloru a diskuzi o životě mladých lidí v českých a norských regionech.

Fondu pro bilaterální spolupráci na národní úrovni v rámci EHP a Norských fondů 2009 – 2014 tímto děkujeme za finanční pomoc při realizaci naší iniciativy a těšíme se na vás, návštěvnice a návštěvníky, na Studentském Majálesu i ve Slavičíně.