PŘEDMAJÁLES VOL. 1: Ahoj všichni na Parukářce!

Do Majálesu daleko? Také už odpočítáváme a nemůžeme se dočkat, až se s vámi všemi na prvního máje potkáme v průvodu, před hlavní stagí na Ovocném trhu nebo v prostorách Karolina. A víte co? My vás chceme vidět hned. Rozhodli jsme se proto čekání na letošní největší pražskou studentskou slavnost zkrátit o celých pětapadesát dní a už v pondělí 7. března od 19 hodin uspořádat první Předmajáles s podtitulem Před Klinikou za Klinikou všichni budem‘ stát. Těšit se můžete na autorská čtení mladých tvůrců a koncert skupiny (taktéž mladé) Kopec šišek.

Chtěli jsme vás pozvat do Autonomního sociálního centra Klinika, jenže člověk míní a byrokrat mění, a tak už naši událost na Klinice bohužel nestihneme. Okolnosti, za jakých tento projekt založený na lidské solidaritě končí, nás přesto přiměly Kliniku podpořit. Svůj nesouhlas s rozhodnutím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových neprodloužit předchozí smlouvu o výpůjčce i s postojem vedení Prahy 3 v této věci chceme spolu s vámi vyjádřit mírovým shromážděním sit-in, tedy protestem vsedě, v nedalekém parku Parukářka.

Program bude věnován literárním textům, které zazní z úst samotných autorů/studentů Adama Vostárka, Bětky Jechové, Tima Postovita a Roziho, na něž naváže death-folková skupina Kopec šišek. Slovem proti nesmyslné byrokracii, dalo by se říci.

Autorská čtení i následné kytarové labůžo si nejlépe vychutnáte teple oděni s šálkem horkého čaje, který vám kromě kulturního zážitku také rádi nabídneme. K dispozici bude i omezený počet karimatek a dek k posezení, doporučujeme proto, abyste si přinesli i své vlastní.

Přijďte podpořit studentskou tvorbu, Majáles i Kliniku.

 

Kdy

Pondělí 7. 3. 2016 od 19 hodin

Kde

Park Parukářka, Praha 3