Láskyplné mluvení do větru 26. 2. 2019

Jako již tradičně se letošní předmajálesové akce nemohly obejít bez Mluvení do větru. Tato unikátní disciplína je skutečně majálesovskou specialitou a i letos přilákala několik odvážných rivalů, aby v ní zápolili. Staří známí již jistě ví a ti, co o Mluvení do větru nikdy neslyšeli, brzy pochopí. Úkolem soutěžícího bylo jako obvykle připravit si zhruba sedmi mnutový příspěvek, tak nezajímavý, tak nudný a monotónní jak je to jen možné. Toto tlachání však musí dávat nějaký smysl, tudíž nepřipadá v úvahu, aby soutěžící chrlil sedm minut neexistující slova, nebo třeba jen citoslovce. Jednotlivé výkony byly hodnoceny odbornou porotou zběhlou v nezajímavém tlachání a v „mluvení do větru“ jako takovém.

A vzhledem k tomu, že se akce konala nedlouho po svátku svatého Valentýna a zároveň v roce 30. výročí vítězství lásky a pravdy nad lží a nenávistí, jaké lepší téma Mluvení do větru vybrat než lásku, romantiku a zamilovanost! Vsadili jsme tedy na srdíčkovou výzdobu a žhavé ceny v podobě několika knih z edice Harlequin, nebo například dortu.

Akce se opět konala v kavárně Do Větru, která je pro takovéto tlachání jako stvořená. Představili se nám tři soutěžící s famózně nudnými proslovy, u nichž jsme stěží byli schopni udržet oči otevřené. Porota si každý náznak zábavné či zajímavé mluvy nekompromisně podala a nakonec nejúmornějšího účastníka jmenovala vítězem. Speciální cenu dostala také dáma z první řady za to, že zvládla vychovat syna (sedícího vedle ní a ustavičně se smějícího) s tak neskutečně otravným smíchem. Nakonec jsme byli za Mluvení do větru velmi vděční, neboť nám vždy připomene, jak neskutečně zábavný je vlastně obyčejný každodenní život.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *